dni profilaktyka

DNI PROFILAKTYKI

27 luty – 1 marca 2023r.

W naszej szkole w dniach 27.02.2023r. – 01.03.2023r. odbyły się Dni z Profilaktyką pod hasłem „Wszyscy jesteśmy równi, choć nie tacy sami. Bądźmy tolerancyjni w życiu prawdziwym i wirtualnym”. W obchodach imprezy szkolnej uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły (tj. 223 uczniów) oraz nauczyciele.

Uczniowie czynnie wzięli udział w różnych formach zajęć oraz byli zaangażowani w organizację apelu, konkursów plastycznych, artystycznych i Popis Talentów.

Przeprowadzone zostały przez Policjantów Komendy Powiatowej w Pszczynie warsztaty profilaktyczne w klasach ósmych na temat: „Konsekwencji prawnych wynikających z nieprzestrzegania prawa nieletnich i cyberprzemocy”.

Bardzo ciekawe i wartościowe warsztaty w klasach V – VIII przeprowadziła pani Katarzyna Kudyba na temat: „Profilaktyki zachowań behawioralnych i cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży”.

Szkoła nagrodziła uczniów za udział w konkursach ze środków finansowych Wydziału Polityki Społecznej w Pszczynie w kwocie 1960 złotych.

Za podaną kwotę zakupiono gry edukacyjne dla uczniów klas I –VIII, którzy wygrali w popisie talentów.

Klasy II b i IV b wygrały w konkursie plastycznym na wykonanie plakatu/mapy mentalnej i tym samym zdobyli nagrodę ufundowaną przez Koło Wolontariatu – poczęstunek pizzą ( 150 złotych dla każdej klasy).

Zaangażowanie i radość uczniów była ogromna!

Dziękujemy wszystkim Uczniom, Wychowawcom za zaangażowanie!

Tekst: DB
Zdjęcia: MK, WK (uczennice z kl. VIIIa)