29. Akcja Sprzątania Świata pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”

ss

Nasza szkoła została włączona w 29. Akcję Sprzątania Świata pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”, której Wielki Finał przypada na 16 – 18 września, czyli w najbliższy weekend.

Uczniowie już dziś wyruszyli na wielkie porządkowanie najbliższych okolic Ćwiklic. Wszyscy otrzymali jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci. Uczniowie bardzo zaangażowali się w akcję i starali się dobrze wykonać powierzone im zadanie, ponieważ jest to dla naszej społeczności ważna sprawa. Były miejsca, w których okoliczni mieszkańcy dbają o najbliższe otoczenie i dzieci nie miały co sprzątać, ale i zdarzały się miejsca, gdzie śmieci było tak dużo, że zabrakło nam worków. Kiedy uczniowie napotykali takie wysypiska, ich zaangażowanie rosło jeszcze bardziej i chcieli wysprzątać wszystko, co do ostatniego papierka.

Akcja miała na celu uświadomienie potrzeby dbania o środowisko naturalne. Mamy ogromną nadzieję, że prowadzone przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwienie dzieci i młodzieży, by dbanie o naszą planetę nie było im obce.

Podsumowując, udostępniam hasło z plakatu 29. Akcji Sprzątania Świata: „Nie śmiećmy więcej!” Pamiętajmy jednak, że nie chodzi przecież o to, żeby tych akcji organizować jak najwięcej. Chodzi o to, by ich liczba malała i by po prostu stawały się one coraz mniej potrzebne. To zależy jednak już tylko od nas, bo tak jak śpiewał Wojciech Młynarski: „Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej”.

Tekst: AS