Nasza misja

,,Nie zmuszaj dzieci do aktywności, lecz wyzwalaj ich aktywność.
Nie każ myśleć, lecz twórz warunki do myślenia.
Nie żądaj, lecz przekonaj. Pozwól dziecku pytać i powoli rozwijaj jego umysł tak, aby samo chciało wiedzieć”.

Janusz Korczak

W naszej szkole uczniowie realizując swoje talenty i biorąc aktywny udział w zajęciach pozalekcyjnych, czują się bezpiecznie i mają poczucie własnej wartości.

Nasza wizja

Jesteśmy szkołą, która:

• Zapewnia poczucie własnej wartości i bezpieczeństwa.
  • Pomaga uczniom w pełnym rozwoju ich talentów, pasji i zdolności.
  • Pozyskuje środki finansowe na stworzenie uczniom i nauczycielom jak najlepszych warunków pracy.
  • Dba o zagospodarowanie czasu wolnego poprzez organizowanie zajęć pozalekcyjnych.
  • Uczy korzystania z współczesnych środków komunikowania się i pozyskania informacji.
  • Przygotowuje uczniów do przyszłego życia.

Cele i zadania

• Szkoła realizuje cele i zadania wynikające z przepisów prawa oraz programu wychowawczo – profilaktycznego koncentrując się na prowadzeniu działalności dydaktycznej, wychowawczej oraz opiekuńczej.
  • Szkoła stwarza warunki do komplementarnego rozwoju uczniów, uwzględniając ich indywidualne zainteresowania i potrzeby, a także ich możliwości psychofizyczne.
  • Szkoła wspomaga wychowawczą rolę rodziny.

• Diagnozowanie środowiska ucznia.
  • Rozpoznawanie potencjalnych możliwości oraz indywidualnych potrzeb ucznia i umożliwianie ich zaspokojenia.
  • Rozpoznawanie przyczyn trudności w nauce i niepowodzeń szkolnych.
  • Wspieranie ucznia z wybitnymi uzdolnieniami.
  • Podejmowanie działań wychowawczych i profilaktycznych wynikających z Programu Wychowawczo-Profilaktycznego.
  • Wspieranie uczniów w dokonywaniu wyboru kierunku dalszego
    kształcenia oraz udzielaniu informacji w tym zakresie.