Akademia z okazji Święta Niepodległości

kopia2 (5)

To już mija 105 lat od czasu, kiedy państwo polskie, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy, odzyskało niepodległość. 

10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości.

Najpierw mogliśmy zobaczyć  część artystyczną przygotowaną przez klasę 8 pod kierunkiem  p. Iwony Wojtali, Sylwii Tęczar i Elżbiety Kubis. Uczniowie, wcielając się w role uczniów i nauczyciela,  przedstawili w prosty sposób ważne wydarzenia z historii Polski od rozbiorów do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Inscenizację uświetniła piękna recytacja utworów przygotowana przez Antoninę z kl. 5b oraz Maję z kl.8. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych. Chór (przygotowany przez p. Mirosława Lachowskiego), który składał się z uczniów klas 6-8,  odśpiewał „Rotę” oraz „Pierwszą Brygadę”. 

W tle można było podziwiać dekorację, która nawiązywała do naszych barw i symboli narodowych, przygotowaną przez p. Marcelinę Dekę.

Po części artystycznej uroczyście wprowadzono flagę narodową, następnie wszyscy zebrani  z dumą odśpiewali 4 zwrotki hymnu państwowego „Mazurek Dąbrowskiego”.

kopia2 7
kopia2 2 2

Tekst: IW
Zdjęcia: uczeń kl. VII OP

Komentarze są wyłączone