Aktywny listopad

Miesiąc listopad był w świetlicy bardzo aktywny. Już na samym początku, bo 4 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Był to dzięń pełen zagadek, quizów, rebusów o tematyce bajkowej. Dzieci wykazały się dużą znajomością bajek, zarówno tych do oglądania, jak i tych do czytania.

25 listopada dzieci świętowały Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu świetliki przyniosły na zajęcia swoje ulubione maskotki. Wychowankowie poznali historię powstania kultowej maskotki a następnie przystąpiliśmy do zabawy. Były tańce z misiami, gimnastyka oraz złożenie uroczystej przysięgi przyjaciół pluszowego misia, po której nastąpiło wręczenie medali. Zajęcia zakończyliśmy rozdaniem nagród uczestnikom oraz zwycięzcom konkursu plastycznego pt. „Mój przyjaciel Miś”.

Natomiast 29 listopada miały miejsce w świetlicy mini Andrzejki. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii Andrzejkowych i Katarzynkowych tradycji. Potem rozpoczęliśmy zabawę z wróżbami. Dzieci dowiedziały co czeka je w przyszłości, jakie są znaczenia ich imion oraz jaki zawód będą wykonywać. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się wróżba z kostkami , gdzie losowaliśmy ile prezentów dostaniemy pod choinkę. Dzień ten był pełen zabawy i uśmiechu, a wróżby potraktowane z przymrużeniem oka.

Tekst i zdjęcia: EN