Dzień Jabłka 2022

20221005 113746 Copy

We wrześniu swój dzień obchodzi najbardziej popularny owoc w naszym kraju, czyli jabłko. Owoc ten jest pełen witamin i błonnika, a jego regularne spożywanie pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu postanowili wykorzystać ten dzień, aby zrobić coś dobrego.
Zorganizowali sprzedaż soku jabłkowego na terenie naszej szkoły. Sok ten był wyjątkowy, bo pochodziły one z ogrodu ucznia Łukasza Sojki. Warto tutaj nadmienić, że Łukasz użyczył również swojej prywatnej wyciskarki do owoców, bez której całe przedsięwzięcie nie udałoby się.

Wyjątkowe podziękowania również dla pani Anny Sojki, która dostarczyła jabłka do szkoły.

Cała zebrana kwota – 357, 20 zł. zostanie przekazana na cele charytatywne – o których poinformujemy wkrótce.

20221005 113739

Tekst i zdjęcia: MSK