Egzamin na kartę rowerową

karta 8 Copy Copy

Uczniowie klas IVa i IVb przystąpili do pierwszego ważnego w swoim życiu  egzaminu na kartę rowerową.

Egzamin teoretyczny odbył się w dwóch terminach. Klasa 4a – 30 maja 2022 r., klasa 4b – 02 czerwca 2022 r.

Część teoretyczna odbywała się w formie testu jednokrotnego wyboru w wersji papierowej. Pytania dotyczyły: ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i zasad ruchu drogowego obowiązujących pieszych i rowerzystów, zasad przejazdu przez skrzyżowania, udzielania pierwszej pomocy medycznej. Test zawierał 25 pytań. Aby go zdać, uczniowie musieli poprawnie odpowiedzieć na 80% pytań zawartych w teście. Uczniowie, którzy zaliczyli część teoretyczną przystąpili do egzaminu praktycznego.

Egzamin praktyczny był przeprowadzony w dniu 09 czerwca 2022 r. na szkolnym boisku, na którym ustawiony został tor przeszkód. Polegał  na ocenie kierującego rowerem pod względem:

1. Prawidłowego przygotowania roweru do jazdy,
  2. Przestrzegania przepisów w ruchu drogowym,
  3. Umiejętności prawidłowej techniki jazdy.

Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwał zaproszony policjant z Posterunku Policji w Pszczynie.

Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu świetnie poradzili sobie zarówno na egzaminie teoretycznym, jak i praktycznym i razem ze świadectwem otrzymają kartę rowerową.

Gratulujemy!!!!

Tekst i zdjęcia: EK