Grudniowe akcje Szkolnego Koła Wolontariatu

kolo

W grudniu miały miejsce dwie akcje:

Jedną z nich była sprzedaż pierniczków wykonanych przez członkinie koła.

Cały dochód – 250 zł – został przekazany pani Dorocie Leki, która w organizowała w naszej szkole akcję pomocy dla 2-letniej Gai Operchalskiej z Łąki. Gaja zmaga się z agenezją przegrody przeźroczystej, hipoplazją nerwów wzrokowych, dysplazją przegrodowo-oczną, poszerzeniem układu komorowego, etiopią tylnego płata przysadki oraz obniżonym napięciem mięśniowym – rodzice dziewczynki zbierają pieniądze na zabieg, który może naprawić ich córce wzrok.

Link do zbiórki pieniężnej dla Gai: www.siepomaga.pl/gaja-operchalska

Druga dotyczyła sprzedaży ciepłego kakao.. i okazała się być strzałem w dziesiątkę.

Chłopcy, którzy byli odpowiedzialni za to przedsięwzięcie, mieli ręce pełne roboty na przerwach. Zachętą dla kupujących był napis: „Tu kupisz kakao, które czyni cuda”, więc nic dziwnego, że uczniowie tłumnie zebrali się na degustację słodkiego napoju.

Dziękujemy za pomoc panią kucharkom, dzięki którym całe przedsięwzięcie było bezpiecznie zorganizowane.

Zysk wyniósł 450 zł.

kakao1