Miesiąc świadomości i akceptacji Autyzmu

autyzm plakat 415x294 1

Co roku 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z inicjatywy nauczycieli współorganizujących: Joanny Rączki, Sylwii Tęczar, Kingi Puchałki i Doroty Leki  w minionym miesiącu uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli możliwość włączenia się w różnego rodzaju inicjatywy, których celem było nie tylko szerzenie świadomości na temat spektrum autyzmu, ale również zwiększenie akceptacji i kształtowanie postaw pomocowych  dla rówieśników i osób znajdujących się w spektrum zaburzeń autystycznych.

Każdy uczeń mógł przygotować swoją pomocną dłoń dla kolegi w spektrum autyzmu, z kolei, 3 kwietnia wyrazem solidarność z osobami w spektrum autyzmu był strój lub jego element w kolorze niebieskim. Ten kolor był również motywem przewodnim kiermaszu słodkości, który został zorganizowany 19 kwietnia na szkolnych korytarzach.

W tym miejscu bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom i rodzicom, których pyszne wypieki i słodkości rozeszły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Łączny dochód z kiermaszu wyniósł, aż 1211 zł ! Dziękujemy ! Zebraną kwotę przekazaliśmy na nagrody dla naszych uczniów, a także fundacjom i stowarzyszeniom wspierającym osoby w spektrum autyzmu.

28 kwietnia, podczas uroczystej akademii nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na plakat lub komiks społeczny pt. „Jak mogę pomóc mojemu koledze w spektrum autyzmu w szkole”. Uczniowie wszystkich klas mogli zainspirować się gazetkami szkolnymi oraz ciekawą prezentacją, której celem było przybliżenie problemów ich rówieśników.

Otrzymaliśmy, ponad 30 plakatów, które wypełniły nasze szkolne przestrzenie.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie, oraz wyjątkowe prace. Gratulujemy zwycięzcom oraz  wyróżnionym.

Teraz czas aby wcielać Wasze pomysły w życie !

Tekst: JR
Zdjęcia: ST, DL