„Nasza planeta – nasz dom”

dzien ziemi 4

Miniony tydzień w naszej szkole upłynął pod hasłem: „Nasza planeta – nasz dom”. Wszyscy uczniowie wzięli udział w różnych grach, zabaw, konkursach i działaniach na rzecz środowiska. Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska oraz zmian klimatu na Ziemi, poparte konkretnymi działaniami – sadzeniem drzew przez uczniów klasy IVA podczas lekcji przyrody. Od tej pory uczniowie będą pielęgnować i obserwować wzrost i dbać o swoje drzewa.

Klasa I obejrzała prezentację na temat recyklingu, po czym rozwiązywała w grupach krzyżówkę.

Klasy II pomagały Ekoludkowi w uratowaniu naszej planety przed zasypaniem śmieciami podczas gry terenowej.

Uczniowie klas III przystąpili do konkursu, w którym musieli popisać się swoją wiedzą nie tylko na temat ekologii, ale również zmierzyli się z zagadnieniami związanymi z roślinnością i zwierzętami żyjącymi na terenie Polski.

Świetliki podczas zajęć w świetlicy wykonały plakaty pt. „Moja wymarzona planeta Ziemia”. Najlepsze prace wykonali: Nadia Piech, Ania Mizera, Hania Białoń z Maksiem Kozikiem i Dagmara Niemiec z Wiktorią Kulik.

Uczniowie klas IV – VIII również wzięli udział w grze terenowej. Ich zadanie polegało na odszukaniu kodów QR ukrytych na terenie szkoły i rozwiązaniu ukrytych pod nimi zadań. Gra kończyła się rozszyfrowaniem hasła, którego drugą część uczniowie musieli wymyślić sami. Najciekawsze z nich to:

· Na ekologii się znamy, więc Ziemi nie zaśmiecamy.

· Na ekologii się znamy i śmieci odpowiednio wyrzucamy.

· Na ekologii się znamy i o planetę dbamy.

· Na ekologii się znamy i szczerą frajdę mamy.

Zwycięskie drużyny w każdej z klas otrzymały drobne upominki.

Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas przyniesie wszystkim wiele korzyści i uświadomi nam, co w życiu jest naprawdę ważne. Żyjemy na planecie, od której zależy nasze zdrowie, tak jak jej zdrowie zależy od nas. Dbajmy o naszą Matkę Ziemię, jesteśmy jej częścią, jesteśmy za nią odpowiedzialni.

dzien ziemi 2
dzien ziemi 3