I Szkolna Spartakiada Dziecięca

spartakiada

13 maja br. odbyła się I Szkolna Spartakiada Dziecięca. Do sportowej rywalizacji przystąpili uczniowie wszystkich klas I-III.

Impreza rozpoczęła się wizytą gościa specjalnego, którym był p. Jacek Majewski. Były uczeń naszej szkoły, student AWF Katowice, członek kadry narodowej, halowy mistrz Polski w biegu na 400m, uczestnik mistrzostw świata w Belgradzie.

Po spotkaniu z p. Jackiem Majewskim i rozgrzewce, którą poprowadziła p. Jola Młodzik, uczniowie mogli zacząć zdobywać punkty w następujących konkurencjach:

– rzuty woreczkami do celu,

– rzuty piłką lekarską,

– skoki na skakance,

– skoki w workach,

– skok w dal,

– sprint.

W każdej konkurencji sędziowali wychowawcy klas I-III, a wolontariuszami byli uczniowie klasy VI.

Po wykonaniu wszystkich sportowych zadań na uczniów czekał ciekawy tor przeszkód, który przygotowała p. Dorota Leki. Dzieci mogły również odpocząć w cieniu pod lipami.

Klasyfikacja medalowa podzielona była na 6 grup. W każdej grupie wiekowej wyłoniono zwycięzców wśród dziewczyn i chłopców.

W kategorii dziewczyn klas I zwyciężyła Amelia Kubica, drugie miejsce zdobyła Zuzanna Wrona, a trzecie – Nikita Szymik.

W kategorii chłopców klas I na najwyższym miejscu podium stanął Kamil Goc, drugie miejsce zdobył Wojciech Danielczyk, a trzecie – Tobiasz Kuś.

W kategorii dziewczyn klas II  zwyciężyła Inga Bratek, drugie miejsce zajęła Wiktoria Kulig, trzecie – Maja Jędrysik.

W kategorii chłopców klas II zwyciężył Krystian Hamerlak, drugie miejsce na podium zajął Maksymilian Kozik, trzecie – Szymon Danielczyk.

W kategorii dziewczyn klas III zwyciężyła Aleksandra Wojciech, drugie miejsce zajęła Sandra Golus, a trzecie – Wiktoria Piech.

W kategorii chłopców klas III złoty medal zdobył Jakub Wojtkowiak, srebrny medal zdobyli ex aequo Tomasz Łebek i Wojciech Włoch, brązowym medalistą klas trzecich został Dominik Szczotka.

Specjalną nagrodę zdobył Marcel Lubski za wyjątkowe zaangażowanie i wyróżniającą się postawę.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowej postawy i woli walki!

IMG 20220513 081059334
IMG 20220513 080913188 HDR