koncert

W dniu 15.12.2023r. w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Uczniowie swoimi pięknymi występami podbili serca publiczności.

Występ rozpoczął Dawid Wilczek z klasy VI a ze swoją przepiękną pastorałką. Kolejne były pokazy talentów – kolędy grane na pianinie w wykonaniu Dagmary Niemiec oraz na skrzypcach wykonane przez Martynę Jabłekę. Pojawiły się również świąteczne tańce: taniec Mikołajek w wykonaniu dziewcząt z klasy IV ( Hanna Białoń, Maja Jędrysik, Oliwia i Wiktoria Kulig, Milena Buczkowska, Milena Sojka i Julia Bam ) i VI b ( Karolina Mrzyk, Dominika Skaźnik, Maja Wala, Maja Grajcarek, Oliwia Skapczyk, Marta Adamczyk), taniec aniołów – klasa V a (Zuzanna Bartas, Zofia Ciszewska, Liliana Kałamała, Weronika Kania, Olga Mrzyk, Wiktoria Pich, Zuzanna Sikora, Blanka Szlachcic, Sonia Zięba, Maja Żukowska) oraz taniec elfa w wykonaniu Ingi Bratek. Cała klasa VII zrobiła skecz o Kevinie. Klasa V b wcieliła się w rolę kolędników. Finałowa pastorałka została wykonana przez Laurę Rzadkowską z klasy VIII oraz wszystkich wcześniej występujących.

Pokazy uczniów były przeplatane wspomnieniami i tradycjami typowej polskiej rodziny (Emilia Studencka, Emilia Kokot, Antonina Chodorowska, Antoni Kozik, Wojciech Włoch, Kacper Gaża).

Piękny śpiew pastorałek wprowadził wszystkich w klimat świąt Bożego Narodzenia.

Podczas Jasełek można było zakupić przepiękne anioły, wianki na drzwi, stroiki i inne ozdoby świąteczne wykonane przez wychowawców świetlicy i ich uczniów. Łącznie uzbierano 2.926,88, które zostaną przekazane na zakup potrzebnych rzeczy do świetlicy szkolnej.

Za scenariusz Jasełek i całościową oprawę odpowiedzialne były: Kinga Puchałka i Sylwia Tęczar wraz z wychowawcami klas od IV do VIII. Oprawa muzyczna i techniczna – Mateusz Strokol przy pomocy Piotra Duraja – klasa VIb i Oliwiera Tarki – klasa VIa.

Tekst: KP

Zdjęcia: uczennica NP