Lekcja Edukacji dla bezpieczeństwa z ratownikiem medycznym

edb

Dnia 12 lutego uczniowie klasy VIII mieli niezwykłą przyjemność wziąć udział w ramach lekcji edukacja dla bezpieczeństwa w prelekcji z udzielania pierwszej pomocy prowadzonej przez doświadczonego ratownika medycznego Pana Tomasza Wyrobka. Oprócz teorii Pan Tomasz udzielił młodzieży cennych wskazówek instruktażowych, uczniowie z uwagą słuchali i przyglądali się jak prawidłowo postępować z osobą nieprzytomną nieoddychającą, jak poprawnie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową i w jaki sposób korzystać z urządzenia AED. Sami także mieli możliwość poćwiczyć udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Lekcja z udziałem ratownika medycznego na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, a wiedza i umiejętności zdobyte w trakcie jej trwania pomogą właściwie zareagować w sytuacji wymagającej ratowania życia. Panu Tomaszowi dziękujemy za przekazanie uczniom cennej wiedzy i poświęcenie swojego wolnego czasu.

edb

Tekst i zdjęcia: BW