List na trudne czasy

list

W sytuacji kryzysowej mamy zawsze alternatywę. Możemy się obrazić na rzeczywistość, zacząć narzekać i szukać winnych. Taka postawa w żaden sposób nie przybliża nas do rozwiązania problemu. Stajemy się coraz bardziej sfrustrowani, przybici, bezradni. Druga możliwość to zastanowienie się, co do się w tej sytuacji do się zrobić. Często zdarza się, że sytuację jaki sposób do się ją wykorzystać. Taka postawa to jedyna szansa na rozwiązanie problemu.
TROCHĘ INNA SZKOŁA W mediach pojawiły się informacje o zdalnym nauczaniu. Wszystkich nas, uczniów, rodziców i nauczycieli, sytuacja ta trochę nas zaskoczyła. Każdy z nas musi się jej nauczyć. Jak to zwykle bywa w trakcie zdobywania nowych umiejętności, popełniamy mnóstwo błędów. Obecna sytuacja wymaga od nas współdziałania i wzajemnej wyrozumiałości. Tylko wtedy zdołamy wykorzystać najbliższy czas z pożytkiem dla naszych uczniów.
NASZE DZIECI POWINNY ZOSTAĆ W DOMU Zamknięte szkoły to nie dodatkowe wakacje. Zazwyczaj w czasie ferii zachęcamy dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego i kontaktów z rówieśnikami “w realu”. Dziś jest wręcz odwrotnie. Powinniśmy wszyscy, a jak wielu twierdzi zwłaszcza dzieci, zostać w domu i unikać kontaktów z innymi ludzi. Refren znanej piosenki mówi, że „w czasie deszczu dzieci się nudzą”. Znudzone dzieci, to dzieci rozdrażnione, skłonne do nieprzemyślanych zachowań. Czasem mamy trudności z zagospodarowaniem naszym pociechom czasu wolnego, zwłaszcza jeżeli nie powinny wychodzić z domu. Zadawane obecnie zadania domowe mogą nam w tym pomóc.
TYTUŁEM PODSUMOWANIA Następny fragment będzie może trochę górnolotny, ale ma to przecież być list na trudne czasy. Cyprian Kamil Norwid powiedział: „Polacy – naród wspaniały, społeczeństwo żadne”. Dzisiaj, miarą bycie odpowiedzialnym członkiem społeczeństwa jest zostanie w domu i zadbanie o to, żeby w domu zostały nasze dzieci. Tylko zachowując się odpowiedzialnie będziemy w stanie opanować obecny kryzys.