Listopadowe akcje Szkolnego Koła Wolontariatu

kolo

W listopadzie miały miejsce dwa kiermasze oraz bazarek.

Pierwszy polegał na sprzedaży ciast i babeczek, które upiekli uczniowie oraz ich rodzice.

Ochotę na słodkości mieli wszyscy – dzieci, nauczyciele i pracownicy szkoły – dlatego też wystarczyły dosłownie trzy przerwy, aby wszystko zniknęło ze stołów.

Akcja sprawiła sporo radości kupującym jak i sprzedającym.

Drugi dotyczył sprzedaży książek, które chętni uczniowie przynieśli ze swoich domowych biblioteczek. Tamtego dnia szkolna biblioteka zamieniła się w księgarnię. Można było zakupić bajki dla najmłodszych, lektury, bestsellery dla młodzieży i nawet słowniki ortograficzne. Każdy znalazł coś dla siebie, a podczas całego wydarzenia toczyły się rozmowy na temat literatury, co było niezwykle miłym akcentem.

Z kolei bazarek był wyjątkowym wydarzeniem, ponieważ polegał na sprzedaży przedmiotów wykonanych przez samych uczniów. Można było kupić różne rozmaitości – od obrazu na płótnie, naklejki, zakładki, biżuterię po scenę z kukiełkami do odgrywania teatrzyków. Rzeczy były jedyne w swoim rodzaju, wykonane z dbałością o szczegóły.

Zyski ze sprzedaży przeszły nasze najśmielsze oczekiwania:

– ciasta: 1131,00 zł,

– książki: 590 zł,

– bazarek: 374 zł.

Za wszystkimi akcjami stało – prężnie działające – Szkolne Koło Wolontariatu.

Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom. Bez Was nasze działania nie miałyby racji bytu. Razem możemy więcej!

Opiekunki Szkolnego Wolontariatu: Magdalena Sojka-Kalicińska oraz Justyna Przybyła.

Tekst i zdjęcia: MSK