Mistrzostwa Pszczyny szkół podstawowych w Narciarstwie Alpejskim i w Snowboardzie

Projekt bez tytulu

W dniu 26 stycznia 2022 roku w Wiśle odbyły się Mistrzostwa Pszczyny szkół podstawowych w Narciarstwie Alpejskim i w Snowboardzie.

W zawodach odbywających się na stoku KLEPKI w Wiśle Malince wystartowali uczniowie i uczennice w następujących kategoriach wiekowych:

1. NARTY szkoły podstawowe mikrus: rocznik 2012 i młodsi
2. NARTY szkoły podstawowe: rocznik 2011/2010/2009
oraz

3. SNOWBOARD: wszyscy uczniowie szkoły podstawowej w jednej kategorii

Bardzo dobre wyniki odnotowali nasi uczniowie. W kategorii mikrus rewelacyjny wynik wykręcił Piotr Szczerba zajmując 1 miejsce w kategorii mikrus. Z minimalnie gorszym czasem trasę zaliczył Tomasz Łebek plasując się na 3 stopniu podium. Kolejny nasz reprezentant to Igor Anderko, który zajął 7 miejsce, a tuż za nim 9 -Krystian Hamerlak. Chłopcom należą się ogromne gratulacje za występ z takimi wynikami, jednak należy też docenić ich koleżankę Ingę Bratek, która w tej samej kategorii zajęła wysokie 5 miejsce.

W starszej kategorii również nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony i w ten oto sposób tuż za podium uplasował się Michał Maławy zajmując 4 miejsce, 5 miejsce zajął Nikodem Konieczny, a 9 miejsce Nikodem Sojka. Warto zaznaczyć, że chłopcy startowali jako najmłodsi w tej kategorii i rywalizowali z dwa lata starszymi, pomimo tego ustanowili bardzo dobre wyniki, co oznacza że jeszcze będzie stała przed nimi okazja aby dwukrotnie poprawić wynik sportowy.

Ostatecznie wyniki naszych uczniów pozwoliły szkole zdobyć 5 miejsce w klasyfikacji końcowej, czego również serdecznie gratulujemy!