Wszyscy jesteśmy Mikołajami!

dla seniora

W tym roku szkolnym i my staliśmy się na chwilę Świętym Mikołajem!

Kilka słów o samej akcji:

Od 2018 roku zapraszamy do akcji domy pomocy społecznej, zachęcając ich podopiecznych do pisania listów ze swoimi potrzebami i marzeniami, które poprzez naszą stronę internetową będą mogły trafić do Świętych Mikołajów, naszych darczyńców. Chociaż wiemy, że często podarki są dla Seniorów spełnieniem ich podstawowych potrzeb, to wierzymy, że prawdziwym prezentem, realizowanym w ramach akcji jest pokonywanie samotności i przywracanie prawdziwej magii Świąt…

Zostań Świętym Mikołajem i wybierz list od seniora, którego potrzeby i marzenia chcesz zrealizować. Wybór listu wiąże się nie tylko z przygotowaniem materialnego podarunku, ale przyczynia się również do walki z samotnością towarzyszącą podopiecznym placówek.

Dzięki zyskom z akcji charytatywnych, które miały miejsce na terenie naszej szkoły, mogliśmy zakupić przedmioty, o które poprosił wybrany przez nas senior i stworzyć dla niego prezent.

Warto zaznaczyć, że potrzeby pana Adama były niewielkie. Marzył m.in. o elektrycznej golarce, ciepłym swetrze, getrach, skarpetach, kosmetykach, a nawet o proszku do prania.

Członkinie Szkolnego Koła Wolontariatu dokonały zakupu większości rzeczy. Wsparli nas również rodzice dziewczyn, które były odpowiedzialne za akcję. Swoją cegiełkę dorzucili również nauczyciele.

Zaangażowane osoby spakowały podarunki w świąteczny papier. Następnie zaadresowały paczki, które pani Magda wysłała kurierem, aby na pewno trafiły na czas do seniora.

Mamy nadzieję, że udało nam się wywołać uśmiech na twarzy pana Adama.

Wszystkim, którzy niezmiennie wspierają nasze działania DZIĘKUJEMY.

20221125 125644 Copy

Tekst: MSK, https://swietymikolajdlaseniora.pl/