XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

311260810 485892403262573 5490132577514664454 n Copy Copy 1

Dnia 7 października b.r. odbył się XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie klasy 4a stali się ekspertami w tabliczce mnożenia.

Po wejściu do szkoły zarówno uczniowie jak i nauczycieli mogli poczuć się jak w krainie matematyki, gdyż na ścianach korytarzy znajdowały się działania mnożenia i dzielenia. Dodatkowo podczas przerw uczniowie klasy 4a chodzili po szkole odznaczeni tabliczkami „Ekspert Tabliczki Mnożenia” i przepytywali starszych kolegów oraz nauczycieli ze znajomości tabliczki mnożenia. W nagrodę za dobry wynik można było otrzymać emblemat. Cała akcja działa się pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Klasa 4a miała również okazję uczestniczyć w grach matematycznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, jakimi były roboty sterowane tabletem. Podczas lekcji grali między innymi w grę Kaboom i Memory.

Obie klasy czwarte pisały również test znajomości z tabliczki mnożenia, z którego zostali wyłonieni mistrzowie.

W klasie 4 a Mistrzami tabliczki mnożenia zostali: Zuzanna Sikora oraz Wojciech Włoch.

W klasie 4 b: Zofia Krzepina oraz Tomasz Łebek.

Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: DL