Grudniowe zawody sportowe

Dwa dni trwały w naszej szkole zmagania sportowe klas pierwszych, drugiej i trzeciej. Chcąc wyrównać szanse i uniknąć tłoku, panie rozłożyły je na dwa dni. I tak pierwszego bawiła się klasa II a i III, a drugiego I a i I b.

Uczestnicy startowali w tych samych konkurencjach. Było ich osiem. Zostały opracowane przez panią Dorotę Kocur.

Najpierw nastąpiło przywitanie klas i rozgrzewka. Następnie w drodze losowania odbyło się kompletowanie składu drużyn, a także prezentacja tabeli wyników. Wśród konkurencji znalazły się zabawy z ringo, sztafeta zwinnościowa, rozkładanie woreczków do obręczy, nakładanie i rozbieranie sportowych koszulek, przygotowanie zapasów dla wiewiórek, pastowanie podłogi, pakowanie Mikołajowego plecaka i przeskoki przez gumę.

Najbardziej spodobało się dzieciom zbieranie orzechów do pudełek po jajkach. Gdyby nie były to orzechy, byłaby katastrofa i długie sprzątanie. Na końcu odbyło się podsumowanie i rozdanie słodkich upominków, bo nie liczyły się tu miejsca, ale dobra zabawa.

Tekst i zdjęcia: M. W.-R.