„Młode Ogrody Libanu” w bibliotece

pioro (8)

W czwartek w bibliotece szkolnej miała miejsce niezwykła wystawa. Otóż pojawiły się tam prace polsko-libańskiego projektu artystycznego dla dzieci „Młode Ogrody Libanu”.

Prezentowana w naszej szkole wystawa swój główny wernisaż miała w lipcu tego roku w Bejrucie, stolicy Libanu. Teraz pokazywana jest w kilku miastach na Górnym Śląsku.

Można więc powiedzieć, że jesteśmy szczęściarzami, że zawitała w nasze skromne progi.

Na wystawie można było podziwiać prace jedenaściorga dzieci z Bejrutu, które brały udział w warsztatach plastycznych i arteterapeutycznych prowadzonych w Libanie oraz prace ośmiorga dzieci z Polski – tych młodych artystów przygotowywały do wystawy polskie artystki z Górnego Śląska.

Prace były wyjątkowe, różnorodne, piękne i pokazujące niesamowitą wrażliwość dzieci. Można było przeczytać kilka krótkich towarzyszących wystawie tekstów i obejrzeć zdjęcia– dzięki czemu oglądający mogli dotknąć wzruszających historii.

Trzeba przyznać, że wystawa zrobiła ogromne wrażenie na uczniach – niektórzy wracali tego dnia do biblioteki jeszcze kilka razy, aby „dotknąć” sztuki.

Rodzice również mieli okazję zapoznać się z projektem, ponieważ ta wystawa wypełniła szkolny korytarz podczas zebrania rodziców.

Warto dodać, że prace naszej plastyczki – pani Marceliny Deki – są właśnie prezentowane w Bejrucie na zbiorowej wystawie czternastu polskich artystów „Ogrody Libanu. Woda, źródło, życie”.

Tekst: MSK, MD

Zdjęcia: MSK