21 marca Powitanie Wiosny

witaj wiosno

Ten dzień w naszej szkole był okazją do radosnej zabawy i współpracy w grupach. Uczniowie klas młodszych wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, który już od 18 lat jest wiosenną tradycją w naszej szkole. Podczas konkursu zaprezentowały się również Świetliki. Wychowankowie świetlicy przygotowali piosenkę na powitanie wiosny oraz taniec kwiatów.

Z kolei dla uczniów klas IV – VII ogłoszony został konkurs na wykonanie Marzanny. Każda z klas wykonała oryginalną, ekologiczną kukłę Pani Zimy oraz wymyśliła hasło na powitanie wiosny. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy VI, którzy ładnie się zaprezentowali, opisali swoją „Marzenkę” i pożegnali zimę hasłem: „Zimę żegnamy, grilla odpalamy”.

Niestety w ten pierwszy, wiosenny dzień pogoda nam nie dopisała i nie mogliśmy spalić Marzanny, by w ten sposób na dobre pożegnać zimę. Mamy jednak nadzieję, że z dnia na dzień coraz bardziej będziemy mogli zobaczyć i poczuć budzącą się wiosnę w otaczającej nas przyrodzie

Tekst i zdjęcia: AS
Logo: MSK